Szkolenie otwarte - Bruksela

Projekt 50000&1 SEAPs w swoich założeniach zawiera kilka rodzajów szkoleń - dla partnerów projektu (podnoszące kwalifikacje), szkolenia lokalne (podnoszące poziom wiedzy lokalnie) oraz szkolenia otwarte, polegające m.in. na wymianie międzynarodowych doświadczeń w zakresie integracji planów działań na rzecz zrównoważonej energii (SEAP) z systemami zarządzania energią (SZE). Właśnie takie otwarte szkolenie miało miejsce w biurze Regionu Galicja w Brukseli w dn. 18.06.2015.

 

Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję poznać działania realizowane w Dzierżoniowie (PL), Likovrisi-Pefki (GR), przypomnieć sobie ideę integracji SEAP z SZE, poznać inne niż ISO 50001 standardy zarządzania energią (European Energy Award), a także narzędzia do optymalizacji zużycia energii w miastach opracowane w ramach projektu Optimus. Drugą część szkolenia stanowiły obrady toczone w ramach trzech warsztatowych grup tematycznych: dla gmin opracowujących SEAP zintegrowany z SZE, dla gmin dostosowujących SZE do istniejącego SEAP oraz dla podejścia grupowego w opracowywaniu SEAP.

W szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele polskich gmin uczestniczących w projekcie: Marek Rączka - wójt gminy Żyraków, Michał Mroczkowski - specjalista ds. energii w Urzędzie Miasta i Gminy Sztum, oraz Zygmunt Kuc - kierownik Wydziału Inżynierii Miejskiej, który zaprezentował działania Dzierżoniowa w aspekcie integracji SEAP z systemem zarządzania energią.

Dzień wcześniej odbyło się spotkanie robocze, na którym partnerzy projektu przedyskutowali aktualny stan wdrażania projektu oraz określili kolejne kroki jego realizacji.

Projekt 50000&1 SEAPs jest współfinansowany ze środków Programu Inteligentna Energia dla Europy. Więcej informacji o projekcie znajduje się tutaj.

Prezentacje (w języku angielskim) dostępne są na stronie projektu.

Galeria zdjęć

 logo 50000 1 SEAPs  logo iee 72

Wyłączna odpowiedzialność za treść niniejszego artykułu spoczywa na jego autorach. Opracowanie nie wyraża opinii Unii Europejskiej. EASME ani Komisja Europejska nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie zamieszczonych tu informacji.