Webinarium nt. organizacji kampanii informacyjno-edukacyjnych dotyczących energii

logo Mayors in ActionZapraszamy do udziału w webinarium poświęconym organizacji skutecznych kampanii informacyjno-edukacyjnych skierowanych do mieszkańców, mających zachęcić ich do oszczędzania energii i wykorzystania OZE oraz do włączenia się w realizację lokalnych celów energetycznych. Webinarium odbędzie się w dniu 14 października 2016 r., w godzinach 11:00-13:00.

Coraz więcej polskich miast i gmin opracowuje plany SEAP i PGN, dążąc do poprawy stanu środowiska, jakości życia mieszkańców oraz redukcji kosztów energii. Realizacja wszystkich zawartych w nich działań będzie jednak wymagała aktywizacji mieszkańców i lokalnych interesariuszy oraz wpłynięcia na ich postawy i decyzje dotyczące wykorzystania energii. Jak zatem organizować skuteczne kampanie informacyjno-edukacyjne zwiększające świadomość energetyczną mieszkańców? Jak zachęcić ich do oszczędzania energii i wymiany źródeł ciepła na bardziej ekologiczne? Jak włączyć ich w proenergetyczne inicjatywy realizowane przez władze lokalne? I wreszcie, skąd wziąć na to środki? 

Na te i inne pytania odpowiedź będzie można uzyskać podczas pierwszego z cyklu krajowych webinariów organizowanych w ramach projektu MAYORS IN ACTION. A temat jest bardzo ważny! Aktywne włączenie mieszkańców w realizację SEAPu, PGN czy innej strategii energetycznej nie tylko pomoże osiągnąć lokalne cele klimatyczno-energetyczne, ale i może przyczynić się do rozwiązania szeregu problemów socjo-ekonomicznych jak np. problem ubóstwa energetycznego. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Webinarium będzie prowadzone w języku polskim. Do udziału w nim wystarczy komputer z dostępem do Internetu i głośnikiem lub słuchawkami. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji za pomocą poniższego linka. Po jej dokonaniu otrzymają Państwo link do wirtualnego pokoju.

Rejestracja na webinarium