Członkowie naszego Stowarzyszenia wśród nominowanych do nagrody Super Samorząd 2016

super-samorzad-100x150Dobiega końca tegoroczna edycja prowadzonej przez Fundację Stefana Batorego akcji Masz Głos, Masz Wybór. Już 30 maja na Zamku Królewskim w Warszawie przyznana zostanie nagroda Super Samorząd 2016. Na liście nominowanych znalazło się m.in. Stowarzyszenie Rozwoju Inspiracje, Słupia dla Słupszczan i władze samorządowe Słupska (tu  spacerowicze w wolnym czasie sprawdzają legalność reklam przy drogach) oraz Ranking Radnych TuŻory.pl i władze samorządowe Żor (tu radni sami chcą być monitorowani).

Wielu uczestnikom akcji udało się wprowadzić pozytywne zmiany w swoich gminach i miejscowościach. Spośród 18 uczestników akcji z 11 województw jury nagrody wybierze te grupy i gminy, w których założone cele udało się osiągnąć przy najbliższej, modelowej współpracy mieszkańców i władz samorządowych. Otrzymają one nagrodę Super Samorząd, której nazwa przypomina, że samorząd to nie tylko władze lokalne, lecz wspólnota wszystkich mieszkańców.

maszgłosmaszwybór-napis-245x70px

Akcja Masz Głos, Masz Wybór prowadzona jest od 2002 r. W każdej edycji osoby, grupy i organizacje z całej Polski starają się ulepszać otoczenie, w którym żyją. W tym roku w akcji udział wzięło ponad 350 grup. Uczestnicy pracowali nad wprowadzeniem budżetów obywatelskich, przekonywali władze do przyjęcia uchwał o inicjatywie lokalnej i je realizowali, usprawniali kontakt radnych z mieszkańcami i mieszkankami, ulepszali instytucje oraz dbali o przestrzeń publiczną.

Więcej na stronie www.maszglos.pl