II Międzynarodowe Forum Klastrów Technologii Energooszczędnych

logo klasterZapraszamy do udziału w II Międzynarodowym Forum Klastrów Technologii Energooszczędnych, które odbędzie się w dniach 17-18.12.2015 i stanowi kontynuację dialogu środowisk związanych z technologiami energooszczędnymi, zainicjowanego przez Klaster Zrównoważona Infrastruktura w zeszłym roku. Klaster zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań i technologii służących poprawie efektywności energetycznej w budownictwie.

Dzień pierwszy Forum (17.12.2015) to część konferencyjna poświęcona podsumowaniu projektu Klastra oraz perspektywom rozwoju budownictwa zrównoważonego oraz klastrów eko-energetycznych w Europie.

Drugi dzień (18.12.2015) to uroczyste otwarcie i prezentacja prototypowych pokazowych budynków zero energetycznych Klastra w Kokotowie k. Krakowa z udziałem Ministra Budownictwa i Infrastruktury Pana Andrzeja Adamczyka. Po uroczystości otwarcia zapraszamy uczestników Forum na wyjazd studyjny do pasywnych budynków użyteczności publicznej podkrakowskiej gminy Słomniki. Całość wydarzenia poprowadzi propagator odnawialnych źródeł energii i budownictwa energooszczędnego redaktor Tomasz Zubilewicz.

Forum skierowane jest do środowisk związanych z technologiami niskoenergetycznymi, OZE, automatyką budynkową oraz do przedsiębiorstw i klastrów z ww. branży, samorządowców oraz potencjalnych inwestorów zainteresowanych innowacyjnym niskoenergetycznym budownictwem. Opracowane przez Klaster Zrównoważona Infrastruktura rozwiązania stanowią alternatywę cenową dla tradycyjnego budownictwa i pozwalają na ograniczenie kosztów eksploatacji budynków o 85-90%. Głównym efektem realizacji projektu oprócz technologii budowlanej jest autorski system zarządzania budynkami opracowany w ramach klastra.

Udział w forum jest bezpłatny, współfinansowany w ramach projektu ze środków UE.

Rejestracja udziału poprzez formularz elektroniczny dostępny na http://276885-1.evenea.pl/

Program Forum