Dni Energii w Chorzelach

Dni Energii na stałe wpisały się w kalendarz imprez plenerowych Miasta i Gminy Chorzele. W tym roku odbyły się one w dniach 1-2 sierpnia dając lokalnej społeczności okazję uzyskania informacji o popularnych dzisiaj kolektorach słonecznych, panelach fotowoltaicznych czy innych urządzeniach wytwarzających '

"zieloną energię". Zaproszone firmy z branży wyczerpująco opowiadały o zaletach wprowadzania nowych rozwiązań wspomagających ogrzewanie wody użytkowej lub umożliwiających pozyskanie energii elektrycznej ze słońca czy wiatru.

Nie zabrakło również atrakcji dla młodszych "ekologów",  dla których przeznaczony był m.in. konkurs plastyczny na temat OZE. Najlepsi uczestnicy zostali uhonorowani pucharami oraz dyplomami, które zostały wręczone przez Panią Burmistrz. Każdy z uczestników otrzymał też drobne upominki za udział w konkursie.

Pozostali mogli korzystać z innych rozrywek, które oferowało obecne na miejscu wesołe miasteczko oraz liczne stoiska, kramy itp. Zwieńczeniem każdego dnia były koncerty gwiazd estrady -  zespołu Blue Cafe oraz Mrozu - które zebrały tłumy fanów.

Poniżej można obejrzeć zdjęcia z imprezy.