KONKURS DLA SYGNATARIUSZY POROZUMIENIA BURMISTRZÓW – ZAPRASZAMY!

Porozumienie Burmistrzów grafikaPorozumienie Burmistrzów ogłasza pierwszy konkurs  dla miast sygnatariuszy Porozumienia. Nazwy trzech nagrodzonych miast zostaną ogłoszone podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2018 i opublikowane na stronie internetowej Porozumienia Burmistrzów, a ich przedstawiciele miast będą mogli uczestniczyć w Międzynarodowej Konferencji Klimatycznej (ICCA), która odbędzie się w maju 2019 r. w Heidelbergu w Niemczech, gdzie będą mogli uczestniczyć także w dorocznej konferencji Energy Cities, a także spotkać się z czlonkami Komitetu Politycznego Europejskiego Porozumienia Burmistrzów.

Inicjatywa Porozumienia Burmistrzów rozwija się intensywnie w Europie od 10 lat, odnosi coraz większe sukcesy i wspiera swoich sygnatariuszy w osiągnięciu ich celów klimatycznych i energetycznych, oferując spójną metodologię, która okazała się skuteczna i użyteczna dla władz lokalnych w miastach małych i dużych. 

W związku z  10. rocznicą rozwoju tej inicjatywy Porozumienie Burmistrzów pragnie nagrodzić sygnatariuszy, którzy w ramach Porozumienia osiągnęli znaczące rezultaty swoich lokalnych działań na rzecz energii i klimatu.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy sygnatariusze, na podium staną zwycięzcy  w trzech kategoriach:

  • 1 małe miasto (<10 000 mieszkańców)
  • 1 średniej wielkości miasto (10 000-250 000 mieszkańców)
  • 1 duże miasto (> 250 000 mieszkańców)

Wniosek powinien zawierać krótki opis polityki energetycznej i klimatycznej miasta  oraz działań podjętych w celu jej wdrożenia. 

Wnioski należy składać do 22 września 2018 r. 

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Wniosek do pobrania tutaj.