Partnerska współpraca gmin polskich i norweskich - konferencja w Warszawie

Logo RazemDlaKlimatuSerdecznie zapraszamy do udziału w 2. konferencji bilateralnej organizowanej w ramach projektu "Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu", która odbędzie się w Warszawie w dniu 19 kwietnia 2017 r. Celem konferencji jest zaprezentowanie najciekawszych rezultatów i produktów projektu, które mogą stanowić źródło cennej inspiracji i przydatnych narzędzi dla samorządów lokalnych realizujących projekty w obszarze efektywności energetycznej i wykorzystania OZE.

Podczas konferencji przedstawiony zostanie m.in. raport diagnostyczny nt. sytuacji energetycznej polskich samorządów, katalog polskich i norweskich dobrych praktyk, 10 projektów innowacyjnych realizowanych przez polskie gminy we współpracy z partnerami norweskimi oraz stała, polsko-norweska platforma współpracy. Ponadto omówione zostaną tematy szczególnie interesujące dla polskich samorządów, w tym dotyczące:

  • finansowania proenergetycznych inwestycji,
  • ograniczania niskiej emisji i poprawy jakości powietrza w miastach
  • rozwoju budownictwa pasywnego,
  • rozwoju elektromobilności,
  • wybranych proenergetycznych rozwiązań stosowanych w polskich i norweskich gminach.

Konferencja jest adresowana do wszystkich polskich samorządów lokalnych i ich partnerów (instytuty i centra badawcze, instytucje finansowe, organizacje pozarządowe, firmy prywatne itd.), zainteresowanych tematyką efektywności energetycznej i wykorzystania OZE oraz nawiązaniem współpracy i wymiany doświadczeń z Norwegami.

Udział w konferencji jest bezpłatny dla przedstawicieli JST. Koszty zakwaterowania i dojazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Program konferencji

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!