2. webinarium w ramach projektu pn. „Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu"

Logo RazemDlaKlimatuZapraszamy do udziału w 2. webinarium organizowanym w ramach projektu pn. „Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu”, które odbędzie się w dniu 18 stycznia 2017 r. w godzinach 10:00-12:00.

Webinarium poświęcone będzie tematyce edukacji energetycznej mieszkańców oraz ich aktywizacji na rzecz osiągnięcia lokalnych celów klimatyczno – energetycznych. Swoje doświadczenia zaprezentują przedstawiciele organizacji norweskich z Laboratorium klimatyczno-energetycznego oraz Centrum edukacji, a także Bielska-Białej i Warszawy.

Jako pierwsza wystąpi Inger Oddrun Sverkmo z Laboratorium klimatyczno-energetycznego działającego od stycznia ubiegłego roku w nowopowstałym budynku pasywnym należącym do liceum Nord-Gudbrandsdal, który produkuje własną energię. Laboratorium monitoruje w fitotronie procesy produkcji i zużycia energii, wentylacji i fotosyntezy.

Richard MacLeod z Vitensenteret Innlandet przedstawi różnorodne praktyczne metody edukacyjne obejmujące m.in. wykorzystanie kostiumów, układania scenariuszy i prowadzenia interaktywnych eksperymentów w nauczaniu o odnawialnych źródłach energii i efektywności energetycznej.

Warszawa jest członkiem założonej w ramach projektu Grupy Wymiany Doświadczeń. Miasto aspirując do miana „zielonej metropolii” za cel perspektywiczny stawia zapewnienie mieszkańcom wysokiego standardu życia w warunkach zrównoważonego rozwoju oraz poszanowania środowiska.

Bielsko-Biała jest laureatem konkursu na najlepsze pomysły na innowacje, który został zorganizowany w ramach projektu w 1. połowie tego roku. Wzięło w nim udział 20 polskich gmin, z czego 10 uzyskało mikrogranty na przygotowanie swoich pomysłów do wdrożenia. Podpisują one również porozumienia o współpracy z norweskimi partnerami, którzy wspierają je swoim doświadczeniem. W ramach zgłoszonego do konkursu projektu Bielsko-Biała planuje utworzenie ośrodka szkoleniowo-badawczego w zakresie odnawialnych źródeł energii i budownictwa energooszczędnego.

Webinarium będzie prowadzone w języku angielskim. Do udziału w spotkaniu wystarczy komputer z dostępem do Internetu i głośnikiem lub słuchawkami.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji za pomocą poniższego linka. Po jej dokonaniu otrzymają Państwo link do wirtualnego pokoju, w którym odbędzie się spotkanie.

Link do formularza rejestracji: https://pnec.clickmeeting.com/355512929/register

Program

 

Logo RazemDlaKlimatu zmp logo pnec2 logo KS logo nfosigw2 Logo Norway grants

Projekt „Polsko - norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu" jest finansowany w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie Programu PL04 ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.