MIASTO 2016 – warto przyjechać do Katowic

logoGorąco zapraszamy do udziału w jubileuszowej, dziesiątej edycji międzynarodowej konferencji „MIASTO2016 – zarządzanie miastem”, która odbędzie się w Katowicach w dniach 14-15 listopada br., a której partnerem jest nasze Stowarzyszenie. Gościem specjalnym będzie Belinda Tato z madryckiej pracowni Ecosistema Urbano, która wygłosi wykład pn. „Nowe idee dla miast - jak dobra urbanistyka sprawia, że w miastach żyje się lepiej."

W pierwszym dniu konferencji jeden z paneli poświęcony będzie rozwojowi miast w harmonii ze środowiskiem. Uczestnicy będą mogli też obejrzeć film dokumentalny Bikes vs. Cars.

Drugiego dnia nie zabraknie tematów związanych z nowymi kierunkami rozwoju polityki miejskiej. Dyskusja dotyczyć będzie m.in. Nowej Agendy Miejskiej ONZ, Paktu Amsterdamskiego oraz planowanych działań Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i rządu wobec miast. Osobny panel poświęcony zostanie Big Data - nowym rozwiązaniom w zakresie zarządzania informacją w nowoczesnym mieście.

Celem kolejnych edycji konferencji jest prezentacja najnowszych trendów w zarządzaniu miastami, dyskusja nad kierunkami ich rozwoju w przyszłości oraz promowanie miast przyjaznych mieszkańcom, dlatego wiele miejsca poświęca się idei tworzenia dobrze zaprojektowanych i przyjaznych ludziom przestrzeni publicznych, ochronie środowiska oraz zrównoważonemu wykorzystaniu zasobów miejskich.

W minionych organizatorzy gościli architektów, urbanistów, specjalistów od zarządzania i samorządowców z całego świata, którzy prezentowali praktyczne przykłady wykorzystania narzędzi społecznych, planistycznych, technologicznych i finansowych przy kształtowaniu przestrzeni miejskich i zarządzaniu współczesnymi miastami.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Program i rejestracja uczestników