Program partnerstwa miast Mayors Adapt już otwarty!

logo COM 2016 horizontal web logo Mayors-Adapt

W październiku 2015 r. wskutek połączenia inicjatyw Mayors Adapt (Porozumienie między burmistrzami w sprawie adaptacji do zmiany klimatu) oraz Covenant of Mayors (Porozumienie Burmistrzów) powstało nowe Porozumienie Burmistrzów na rzecz klimatu i energii, które promuje zintegrowane podejście do zmian klimatu i opiera się na trzech filarach: łagodzenie skutków zmian klimatycznych, adaptacja do nich oraz wykorzystanie bezpiecznych, odnawialnych i ekonomicznych źródła energii.

Po sukcesie programu współpracy partnerskiej miast w 2015 r. w ramach inicjatywy Mayors Adapt 19 sierpnia br. uruchomiona została nowa seria działań zmierzających do przyspieszenia realizacji strategii adaptacyjnych na poziomie miasta oraz budowania potencjału lokalnego.

Zainteresowane miasta zaproszone są do wypełnienia krótkiego formularza zgłoszeniowego (w załączeniu poniżej, dostępny także do pobrania poprzez www.mayors-adapt.eu) i przesłania go pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do poniedziałku 12 września 2016 r. Spośród zgłaszających się wybrane zostaną 4 miasta, które dopiero rozpoczynają działania adaptacyjne i będą się uczyć od 4 miast-mentorów, które już opracowały skuteczne strategie, zmierzające do zmniejszenia ich wrażliwości na zmiany klimatu. Przedstawiciele gminy uczącej się w okresie od listopada 2016 do 20 stycznia 2017 r. odwiedza swojego do mentora, aby zobaczyć, w jaki sposób rozwiązuje on problem zagrożeń klimatycznych.

Program jest otwarty dla wszystkich miast, które już przystąpiły do inicjatywy Mayors Adapt lub do Porozumienia Burmistrzów na rzecz klimatu i energii, a także do tych miast, które nie podpisały jeszcze akcesu do żadnej z tych dwóch inicjatyw, pod warunkiem, że zobowiążą się, iż ich akces do Porozumienia Burmistrzów na rzecz klimatu i energii zostanie zatwierdzony przez radę miasta/gminy przed rozpoczęciem wizyt w ramach współpracy twinningowej. (Jak przystąpić do nowego Porozumienia Burmistrzów na rzecz klimatu i energii http://www.porozumienieburmistrzow.eu/participation/as-a-local-authority_pl.html).

Więcej  informacji na temat wizyt partnerskich można znaleźć poniżej, a także za pośrednictwem http://mayors-adapt.eu/taking-action/city-twinning/. Zachęcamy do szybkiego nadsyłania zgłoszeń, aby zapewnić sobie miejsce w tym programie umożliwiającym cenną i efektywną wymianę wiedzy i doświadczeń.

Na wszelkie pytania chętnie odpowiedzą pracownicy biura Mayors Adapt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Formularz zgłoszeniowy

Kryteria wyboru i doboru miast

Program partnerstwa miast Mayors Adapt