1 KONFERENCJA BILATERALNA W KRAKOWIE

Logo POL NOR plZapraszamy do udziału w 1. konferencji bilateralnej organizowanej w ramach projektu „Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu", która odbędzie się w Krakowie w dniu 22 kwietnia 2016 r. Celem konferencji jest prezentacja utworzonej w ramach projektu platformy współpracy pomiędzy polskimi i norweskimi samorządami i ich partnerami, zajmującej się tematyką efektywności energetycznej i wykorzystania OZE, oraz wstępnego raportu diagnostycznego na temat sytuacji energetycznej polskich i norweskich samorządów lokalnych. Zaprezentowany zostanie również szereg inspirujących dobrych praktyk zrealizowanych przez polskie i norweskie samorządy w obszarze modernizacji energetycznej budynków, modernizacji oświetlenia publicznego, wykorzystania OZE oraz kompleksowego zarządzania energią na poziomie gminy.

Ważnym elementem konferencji będzie ogłoszenie otwartego konkursu na innowacyjne projekty pilotażowe, zaplanowane do realizacji w sektorze komunalnym i inspirowane doświadczeniami norweskimi. 10 najlepszych projektów uzyska dofinansowanie na przygotowanie analiz i dokumentacji oraz nawiązanie bezpośredniej współpracy z gminami norweskimi, które pomogą im w ich realizacji. Warunki konkursu, w tym zasady składania i oceny wniosków zostaną dokładnie omówione podczas potkania, a na jego zakończenie przewidziany jest czas na wszelkie pytania ze strony zainteresowanych gmin.

Konferencja jest adresowana do wszystkich polskich samorządów lokalnych i ich partnerów (instytuty i centra badawcze, instytucje finansowe, organizacje pozarządowe, firmy prywatne itd.), zainteresowanych tematyką efektywności energetycznej i wykorzystania OZE oraz nawiązaniem współpracy i wymiany doświadczeń z Norwegami.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Program konferencji

Formularz rejestracji

 

Logo RazemDlaKlimatu zmp logo pnec2 logo KS logo nfosigw2 Logo Norway grants

Projekt „Polsko - norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu" jest finansowany w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie Programu PL04 ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.