Warsztaty dla samorządów lokalnych na temat wspólnot energetycznych

logo Comunity powerZapraszamy do udziału w warsztatach “Community Energy & Local Governments: Capacity building on how to integrate and set up community energy projects in local energy plans” organizowanych w ramach projektu COMMUNITY POWER przez ICLEI – Local governments for Sustainability, przy współpracy UM st. Warszawa w dniu 6 kwietnia 2016 r. w Pałacu Ślubów w Warszawie.

Warsztaty adresowane są do przedstawicieli władz lokalnych, osób odpowiedzialnych za planowanie miejskie, przedstawicieli organizacji zrzeszających samorządy, agencji energetycznych oraz organizacji pozarządowych, m.in. z Polski, Węgier i Włoch.

Podczas warsztatów poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • w jaki sposób wspólnoty/spółdzielnie energetyczne mogą być włączane w proces lokalnego planowania energetycznego,
  • jak społeczności lokalne mogą być angażowane w realizację projektów dot. wykorzystania OZE, które prowadzone są przez samorządy,
  • w jaki sposób samorządy mogą tworzyć projekty spółdzielni/wspólnot energetycznych,
  • jakie są istotne bariery tworzenia spółdzielni/wspólnot energetycznych i jak można je pokonać,
  • jak korzystać z dofinansowania lokalnych działań na rzecz klimatu i energii, jakie modele finansowania okazują się najlepsze.

Program

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie projektu realizowanego prze nasze Stowarzyszenie: www.mayorsinaction.eu/media/events/?c=search&month=4&year=2016&auid=3ccc05f3

Zgłoszenia można także kierować na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim, z tłumaczeniem na język polski prezentacji oraz części panelowej. Część warsztatowa odbywać będzie się jedynie w języku angielskim.