Miasto Bielsko-Biała najlepsze w Europie!

IMG 6048Projekt zgłoszony przez miasto Bielsko-Biała do konkursu o Europejską Nagrodę Sektora Publicznego (European Public Sektor Award – EPSA 2013) pod nazwą Kampania edukacyjno-promocyjna „Bielsko-Biała chroni klimat" został oceniony jako najlepszy projekt realizowany przez jednostki samorządu lokalnego w Europie. Tegoroczna edycja konkursu o Europejską Nagrodę Sektora Publicznego odbyła się pod hasłem „Przetrwać burzę: Kreatywne rozwiązania w czasie kryzysu”.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 27 listopada w Maastricht (Holandia). Nagrodę przyznał Europejski Instytut Administracji Publicznej (EIPA) – główny organizator konkursu. W tegorocznym konkursie zgłoszono 230 projektów z 26 krajów i instytucji europejskich, z czego 36 zgłoszeń pochodziło z Polski. Najlepsze projekty otrzymały Certyfikat Dobrych Praktyk, w tym aż 6 z Polski.

Kampania „Bielsko-Biała chroni klimat” jest znana głównie za sprawą corocznego „Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii”. Celem kampanii jest propagowanie rozsądnego korzystania z energii, stosowania odnawialnych źródeł energii oraz innych działań zmierzających do jak najniższej emisji zanieczyszczeń powietrza. To, co przede wszystkim zwróciło uwagę jury w bielskim projekcie, to szeroka współpraca ze społecznością lokalną przy jego realizacji, rozmach działań oraz innowacyjne podejście.

 

Więcej o konkursie:

https://mac.gov.pl/dzialania/polskie-samorzady-najlepsze-w-europie-polonez-chopina-zabrzmial-w-maastricht/

http://www.um.bielsko.pl/aktualnosc-3165-jestesmy_najlepsi_w_europie_prestizowa.html

 

Relacja

 

Galeria zdjęć

Relacje filmowe:

wersja długa

 

wersja krótka